Aktuality

3.1.2020Leden
2020

BBH posiluje řady partnerů

Přední česká advokátní kancelář BBH, advokátní kancelář, s.r.o. posiluje řady svých partnerů. S účinností od 1.1.2020 se novým partnerem kanceláře stává Zdeněk Husták.

Více

„Jsme velmi rádi, že náš dlouhodobý kolega a přední expert v oblasti kapitálových trhů, regulatoriky a finančního práva, Zdeněk Husták, rozšiřuje řady partnerů kanceláře. Zdeněk je uznávanou a klienty vyhledávanou autoritou v oblasti regulatoriky, která je v současnosti nejdynamičtějším odvětvím práva. Skutečnost, že se Zdeněk stává partnerem kanceláře podtrhuje dynamiku rozvoje naší kanceláře,“ říká k rozšíření řad partnerů managing partner Vladimír Uhde.

 

Zdeněk Husták má za sebou více jak 20 let praxe a specializuje se na problematiku kapitálových a finančních trhů, finanční regulace, bankovnictví a pojišťovnictví. Radí klientům v otázkách nových produktů a služeb, transakcí na finančním trhu, zastupuje v licenčních, správních a soudních řízeních, poskytuje expertní podporu v otázkách corporate governance či compliance.

 

Řadu let působil jako člen poradních výborů Evropského orgánu pro kapitálový trh (ESMA) a Evropského orgánu pro pojišťovnictví a penzijní instituce (EIOPA), dále jako člen prezidia Komise pro cenné papíry a poradce Ministerstva financí. Předsedal pracovní skupině Rady EU k nařízení o ratingových agenturách a vyjednával směrnici o správcích alternativních investičních fondů (AIFMD), vedl též projekt legislativy důchodové reformy. V současnosti je členem rozkladové komise České národní banky a předsedou etického výboru Asociace pro kapitálové trhy. Věnuje se též lektorské a publikační činnosti a je aktivní v akademické sféře.

 

Zdeněk absolvoval postgraduální studium na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde získal rovněž magisterský titul, dále vystudoval finance na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Hovoří plynně česky, anglicky, částečně německy a rusky.


27.11.2019Listopad
2019

BBH PRÁVNÍM PORADCEM TVŮRCŮ SVĚTOZNÁMÉ HRY BEAT SABER PŘI PRODEJI JEJICH SPOLEČNOSTI FACEBOOKU

BBH zastupovala vlastníky společnosti Beat Games s.r.o. a tvůrce jedné z nejpopulárnějších her pro virtuální realitu Beat Saber při prodeji jejich firmy společnosti Facebook Technologies, LLC, dceřiné společnosti Facebook Inc. Transakce umožnila tvůrcům připojit se k hernímu studiu Oculus a zahájit tak úzkou spolupráci s týmem Facebooku. Vzhledem k napjatému harmonogramu a velkému objemu této transakce patří letos k jednomu z nejvýznamnějších IT obchodů na českém a CEE trhu.

Více

Partner BBH Tomáš Sedláček okomentoval tuto transakci slovy: „Tato transakce je jedinečná v oblasti IT a výrazně se odlišuje od ostatních na trhu. Jsme opravdu poctěni, že jsme mohli být právními poradci skupině talentovaných inovátorů při tomto důležitém prodeji jejich společnosti americkému gigantu a přejeme jim úspěšnou spolupráci s týmem Facebooku.“

 

Při tomto mimořádném úspěchu byl tým BBH veden partnerem Tomášem Sedláčkem, za asistence advokátky Kristýny Domokošové, junior právníka Martina Procházky a dalších právníků BBH.

 

Externí odkazy:

https://www.forbes.cz/velky-uspech-tri-kluku-z-prahy-facebook-kupuje-ceskou-vr-hru-beat-saber/

https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/technologie/beat-saber-beat-games-oculus-facebook-praha-2019-video_1911270754_ako

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hry-a-herni-systemy/clanek/cesi-ve-svete-zaujali-facebook-koupil-tvurce-hitu-beat-saber-40305004

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/o-ceska-herni-studia-je-ve-svete-zajem-beat-games-koupil-fac/r~408fe6aa10ed11ea84260cc47ab5f122/

https://tech.ihned.cz/c1-66355970-cesky-fenomen-beat-saber-dobyl-playstation-4-proti-pc-verzi-ma-vice-hudby-i-specialni-ukoly

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4281326/facebook-koupil-ceske-herni-studio-beat-games.html


13.9.2019Září
2019

POZVÁNKA NA SNÍDAŇOVÝ SEMINÁŘ NA TÉMA DIGITÁLNÍ AKTIVA A FINANČNÍ SLUŽBY

Seminář se bude konat v úterý 22. října 2019 v prostorách advokátní kanceláře BBH na adrese Klimentská 10, 110 00 Praha 1 od 8.45 do 10.00 hod. 

Tématem semináře budou Digitální aktiva, ICO&ITO, digitální finanční služby, regulace a souvisejí otázky.

Více

Seminář povedou Tomáš Sedláček, partner, Zdeněk Husták, Head of Regulation & Compliance a Adam Nečas, senior advokát.

Z organizačních důvodů prosíme o potvrzení předběžného zájmu o účast na semináři e-mailem na adresu KKusa@bbh.cz do 18. října 2019. Prosíme o včasné přihlášení, neboť kapacita semináře je omezena.


11.9.2019Září
2019

Umístění BBH v nejužším výběru IFLR 1000 advokátních kanceláří na českém trhu roku 2019

BBH s potěšením oznamuje, že tento rok byla v mezinárodním žebříčku IFLR 1000 zařazena mezi nejvýznamnější advokátní kanceláře na českém trhu. Oceněny byly tyto oblasti naší praxe: Capital Markets, Banking and Finance, M&A a Restructuring/Insolvency. Skvěle si vedli advokáti i v individuálním hodnocení IFLR, a to zejména Vladimír Uhde, Robert Klenka, Petr Přecechtěl, Jiří Němec a Zdeněk Husták, kteří byli zařazeni do kategorie nejdoporučovanějších právníků (Highly regarded), a dále Andrea Adamcová jako Rising star. Mimořádného úspěchu pak dosáhl Tomáš Sedláček, který získal nejprestižnější ocenění tzv. Market leader.

Více

Kompletní hodnocení BBH v žebříčku IFLR naleznete zde: 

 

https://www.iflr1000.com/Jurisdiction/Czech-Republic/Rankings/184#rankings


30.5.2019Květen
2019

BBH pomohla přednímu poskytovateli fondových investic Moventum stát se vůbec prvním obchodníkem s cennými papíry licencovaným v režimu směrnice MiFID II v ČR

BBH poskytovala právní poradenství společnosti Moventum, a.s., členu přední lucemburské skupiny nabízející investice do fondů, v souvislosti s licenčním řízením vedeným Českou národní bankou. Úspěch klienta představuje zisk vůbec první licence obchodníka s cennými papíry v ČR v novém, velmi náročném režimu směrnice MiFID II. Licence skupině Moventum umožní dále rozvíjet své aktivity a poskytovat celou škálu služeb v ČR.

Více

Vedoucí partner pražského týmu regulatoriky a bankovnictví BBH, Tomáš Sedláček, uvedl „Jsme hrdí na to, že jsme v průběhu licenčního procesu poskytli naše právní služby členu přední evropské skupiny poskytující investice do fondů a v rámci našeho zastoupení přivedli toto řízení k úspěšnému konci. Klientovi jsme pomohli v průběhu podrobné revize předpokladů pro jeho činnost a náročné kontroly compliance a prokázali tím schopnost zajištění regulatorních standardů na nejvyšší úrovni dle směrnice MiFID II.“

 

Tým BBH poskytující poradenství společnosti Moventum při tomto úspěchu vedli Tomáš Sedláček, partner a Zdeněk Husták, Head of Regulation & Compliance a na případu se dále podíleli Jan Kadrnožka a Martin Procházka za podpory dalších právníků BBH.


26.4.2019Duben
2019

BBH OCENĚNA V LEGAL 500

Je nám potěšením oznámit, že BBH byla v mezinárodním žebříčku Legal 500 opět zařazena mezi špičkové advokátní kanceláře na českém trhu. BBH letos potvrdila nejvyšší status Band 1 v oblasti Soudních sporů a arbitráží, avšak oceněny byly i veškeré další klíčové oblasti naší praxe: Bankovnictví, Finance & Kapitálové trhy (Band 2), Obchodní, Korporátní a M&A agenda (Band 2) a TMT (Band 3). Kolegové František Honsa a Tomáš Politzer byli navíc oceněni i individuálně.

Více

Děkujeme za důvěru našich klientů a především pak za nasazení celého našeho týmu, díky kterému patříme mezi top advokátní kanceláře v regionu. Moc si toho vážíme!


12.3.2019Březen
2019

BBH opět oceněna v Chambers and Partners Global a Europe 2019

Je nám potěšením oznámit, že BBH byla opět oceněna jako Top Ranked advokátní kancelář v mezinárodním žebříčku Chambers and Partners Global a Europe 2019! Tým Řešení právních sporů BBH byl znovu uveden v nejvyšší kategorii Band 1 a všechna další hlavní oddělení praxe BBH, Bankovnictví & Finance, Kapitálové trhy, Korporátní M/A a Restrukturalizace a Insolvence, byly rovněž oceněny ve svých kategoriích. Rovněž je nám radostí, že společníci BBH František Honsa, Vladimír Uhde, Robert Klenka, Petr Přecechtěl a Tomáš Sedláček byli oceněni v rámci individuálních kategorií jako vedoucí osobnosti ve svých oborech.

Více
14.2.2019Únor
2019

BBH PRÁVNÍM PORADCEM SVUS PHARMA PŘI PRODEJI SPOLEČNOSTI FARMAX SKUPINĚ NEURAXPHARM

S radostí Vám oznamujeme, že BBH, advokátní kancelář, s.r.o. zastupovala prodejce v rámci jedinečné transakce spočívající v odštěpení a prodeji společnosti Farmax společností SVUS Pharma skupině Neuraxpharm. Tým byl veden partnerem Tomášem Sedláčkem, za asistence senior advokáta Alice Nytrové a junior advokáta Ondřeje Staňka. Transakce byla velmi složitá, zahrnovala vyjednávání o SPA a související smluvní dokumentaci, organizaci a přípravu odštěpení závodu Farmax od zbytku jmění společnosti SVUS Pharma a související regulatorní přelicencování povolení k distribuci produktů a v neposlední řadě realizaci komplexního ukončení procesu.

Více

„Jsme velmi rádi, že jsme mohli být právním poradcem prodejců v této komplexní transakci, trvající déle než rok, během které jsme museli provést nejrůznější korporátní a regulatorní změny. Práce podtrhuje naše zkušenosti, praxi a know-how v oblasti specializované na farmaceutické obchody a související právní záležitosti, ” říká Tomáš Sedláček, odvolávající se na další klienty BBH v oblasti farmaceutického a zdravotnického průmyslu.


29.1.2019Leden
2019

BBH zařazena v The Lawyer do užšího výběru právnické firmy roku 2019

Je nám ctí oznámit, že BBH, advokátní kancelář, s.r.o. byla ze strany prestižní ratingové agentury The Lawyer nominována do užšího výběru, mezi nejlepší advokátní kanceláře v kategorii Law firm of the year: Central Europe. Konečné vyhlášení vítěze se pak bude konat v březnu tohoto roku.

Více
10.12.2018Prosinec
2018

BBH přispěla svým článkem v oblasti insolvencí a restrukturalizací do prestižní publikace Chambers Insolvency Guide 2019

Náš insolvenční tým vytvořil podrobný přehled a popis fungování insolvencí a restrukturalizace  v České republice. Tento přehled pak posloužil jako příspěvek do prestižní publikace vydávané společností Chambers & Partners, která tyto informace použila k vytvoření samostatné kapitoly ve svém připravovaném praktickém průvodci pro nadcházející rok - Chambers Insolvency Guide 2019.

Více

Již uveřejněnou kapitolu na webových stránkách si můžete přečíst zde:

 

https://practiceguides.chambersandpartners.com/practice-guides/insolvency-2019/czech-republic