Aktuality

7.12.2020Prosinec
2020

Adam Nečas a Zdeněk Husták jsou nově zapsáni v seznamu likvidátorů a nucených správců

Adam Nečas, senior advokát BBH a Zdeněk Husták, partner BBH, jsou nově zapsáni v seznamu likvidátorů a nucených správců vedeném ČNB podle zákona o investičních společnostech a investičních fondech.

Více

Adam, Zdeněk a současně i Tomáš Sedláček, partner BBH, jsou také zapsáni v seznamu likvidátorů a nucených správců vedeného ČNB pro obchodníky s cennými papíry, organizátory regulovaného trhu, provozovatele vypořádacího systému nebo centrálního depozitáře.

BBH tak spojila unikátní znalosti a zkušenosti svého insolvenčního týmu a týmu finanční regulace a nabízí služby týkající se likvidace a případně nucené správy finančních institucí včetně obchodníků s cennými papíry, investičních společností, fondů kolektivního investování nebo hlavních administrátorů.


2.12.2020Prosinec
2020

BBH byla oceněna jako "Vysoce Doporučovaná" v mezinárodním žebříčku The Lawyer European Awards 2020

S velkou radostí oznamujeme, že mezi silnou konkurencí bylo BBH uděleno zvláštní ocenění "Highly Commended" v kategorii Právnická firma roku pro střední Evropu, čímž BBH předstihla řadu českých i zahraničních advokátních kanceláří. 

Více

Velice si vážíme tohoto úspěchu, zejména od poroty složené z nezávislých expertů z vysoce respektovaných institucí a kanceláří. Jsme velmi rádi, že BBH potvrzuje svoje dominantní postavení mezi elitou advokátních kanceláří v Evropě a navazuje tím na získání samotné ceny za nejlepší firmu v roce 2015.

 

„Děkujeme především našim klientům za důvěru v naše služby a celému našemu týmu specializovaných právníků a dalších spolupracovníků.,” říká managing partner Petr Mlejnek k významnému úspěchu BBH.

 

https://www.thelawyer.com/event/european-awards/2020-winners/ 


23.11.2020Listopad
2020

BBH ZAŘAZENA V THE LAWYER DO UŽŠÍHO VÝBĚRU PRÁVNICKÉ FIRMY ROKU 2020

Je nám ctí oznámit, že BBH, advokátní kancelář, s.r.o. byla ze strany prestižní ratingové agentury The Lawyer nominována do užšího výběru, mezi nejlepší advokátní kanceláře v kategorii Law firm of the year: Central Europe.

Více

Konečné vyhlášení vítěze se pak bude konat 1. prosince 2020.

https://www.thelawyer.com/revealed-the-lawyer-european-awards-shortlist/


20.11.2020Listopad
2020

Nové možnosti IPO v Čechách

BBH poskytovala komplexní právní poradenství Českomoravské záruční a rozvojová bance při přípravě IPO Fondu a dojednání smlouvy s Burzou cenných papírů Praha pro podporu nových emitentů na trhu START.

Více

IPO Fond představuje zcela nový typ finančního nástroje, jehož cílem je usnadnit vstup na burzu malým a středních podnikům a získávání dalšího kapitálu pro rozvoj.

Během následujících měsíců uveřejní ČMZRB výzvy pro potenciální zájemce o získání podpořeného financování a předpokládá zvýšený zájem potenciálních emitentů o tento typ financování.

Za BBH projekt realizoval tým pod vedením Zdeňka Hustáka, partnera advokátní kanceláře, pro kapitálový trh, regulaci a compliance.

Při vzniku tohoto unikátního finančního nástroje BBH stavělo na rozsáhlé expertize v otázkách regulace a poskytování služeb na kapitálovém trhu.

BBH poskytuje širokou škálu právních služeb a odborného poradenství v oblasti financování, přípravu emisní dokumentace, odbornou podporu při veřejné nabídkách cenných papírů a další služby pro emitenty a aranžéry emisí.

Pro podrobnější informace nás kontaktujte.

 

Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s.

Burza cenných papírů Praha, a.s.

BBH tým 

 

Zdeněk Husták, Partner

email: zhustak@bbh.cz, tel.: +420 234 091 355

 

Adam Nečas, Senior advokát

email: anecas@bbh.cz, tel: +420 091 355

 

Tomáš Sedláček, Partner

email: tsedlacek@bbh.cz, tel.: +420 234 091 355

 

24.6.2020Červen
2020

Jiří Němec míří do světa velkých investic

Dlouholetý partner naší právnické firmy Jiří Němec opouští ke 30. červnu t. r. každodenní rutinu intenzívní advokacie. Nadále se hodlá věnovat především investičnímu byznysu.

Více

„Za dvacet let činnosti pro úspěšné klienty, lídry českého i mezinárodního finančního a průmyslového sektoru, jsem se hodně naučil o strategii a rozvoji investic. Rád bych to nyní využil a ověřil si svoje schopnosti při samostatnější práci“, říká ke svému rozhodnutí Jiří Němec.

 

„Jiří nám zůstane nablízku. Dohodli jsme se, že vedle svých vlastních nových projektů se bude v případě potřeby věnovat i strategické podpoře stávajících klientů BBH. Jeho know how je nenahraditelné. Velmi si toho vážíme“, podotýká managing partner BBH Petr Mlejnek.  


1.4.2020Duben
2020

BBH OCENĚNA V CHAMBERS AND PARTNERS 2020

Je nám potěšením oznámit, že BBH byla opět tento rok v mezinárodním žebříčku Chambers and Partners zařazena mezi nejvýznamnější advokátní kanceláře působící v České republice.

Více

BBH letos potvrdila nejvyšší status Band 1 v oblasti Řešení sporů a Litigací. Dále pak byly oceněny i veškeré další klíčové oblasti naší praxe: Insolvence a Restrukturalizace (Band 2), Bankovnictví & Finance (Band 3), Kapitálové trhy (Band 3) a Fúze a Akvizice (Band 3).

 

Mimořádného úspěchu dosáhl pak společník František Honsa, který kromě toho, že obhájil loňskou pozici Eminent Practitioner v oblasti Řešení sporů a Litigací, tak nově získal stejnou pozici, tedy Eminent Practitioner, též v kategorii Nejžádanějších rozhodců (Most in Demand Arbitrator). Je tak jediným právníkem na českém trhu, který je nositelem tohoto nejprestižnějšího hodnocení ve dvou kategoriích hodnocení zároveň.

 

Kromě toho pak individuálně uspěli ještě další právníci BBH, a to jmenovitě Vladimír Uhde, který uspěl v kategorii Řešení sporů a Litigace (Band 2) a Rozhodčí řízení – poradce (Band 4), Robert Klenka, který uspěl v kategorii Insolvence a Restrukturalizace (Band 2) a Řešení sporů a Litigace (Band 4), Petr Přecechtěl, který uspěl v kategorii Fúzí a akvizicí (Band 3) a Tomáš Sedláček, který uspěl v kategorii Bankovnictví & Financí (Band 3) a Kapitálových trhů (Band 3).

 

Celkové naprosto výjimečné hodnocení a úspěch v dílčích kategorií jak v hodnocení firemních, tak i v hodnocení individuálních, pak podtrhuje skutečnost, že BBH byla i letos nominována do užšího výběru mezi 6 nejlepších advokátních kanceláří v České republice. Konečné vyhlašování cen se bude konat tento rok v dubnu.

 

Kompletní hodnocení BBH v žebříčku Chambers naleznete zde: 

https://chambers.com/law-firm/bbh-advokatni-kancelar-sro-europe-7:1427


31.3.2020Březen
2020

Publikace na téma Rozhodčí řízení v České republice v roce 2020 - 25 LET ZÁKONA O ROZHODČÍM ŘÍZENÍ A DALŠÍ VÝVOJ

František Honsa a Petr Vošahlík podávají přehled o rozhodčím řízení v České republice v Disputes Yearbook 2020.

Více
3.1.2020Leden
2020

BBH posiluje řady partnerů

Přední česká advokátní kancelář BBH, advokátní kancelář, s.r.o. posiluje řady svých partnerů. S účinností od 1.1.2020 se novým partnerem kanceláře stává Zdeněk Husták.

Více

„Jsme velmi rádi, že náš dlouhodobý kolega a přední expert v oblasti kapitálových trhů, regulatoriky a finančního práva, Zdeněk Husták, rozšiřuje řady partnerů kanceláře. Zdeněk je uznávanou a klienty vyhledávanou autoritou v oblasti regulatoriky, která je v současnosti nejdynamičtějším odvětvím práva. Skutečnost, že se Zdeněk stává partnerem kanceláře podtrhuje dynamiku rozvoje naší kanceláře,“ říká k rozšíření řad partnerů managing partner Vladimír Uhde.

 

Zdeněk Husták má za sebou více jak 20 let praxe a specializuje se na problematiku kapitálových a finančních trhů, finanční regulace, bankovnictví a pojišťovnictví. Radí klientům v otázkách nových produktů a služeb, transakcí na finančním trhu, zastupuje v licenčních, správních a soudních řízeních, poskytuje expertní podporu v otázkách corporate governance či compliance.

 

Řadu let působil jako člen poradních výborů Evropského orgánu pro kapitálový trh (ESMA) a Evropského orgánu pro pojišťovnictví a penzijní instituce (EIOPA), dále jako člen prezidia Komise pro cenné papíry a poradce Ministerstva financí. Předsedal pracovní skupině Rady EU k nařízení o ratingových agenturách a vyjednával směrnici o správcích alternativních investičních fondů (AIFMD), vedl též projekt legislativy důchodové reformy. V současnosti je členem rozkladové komise České národní banky a předsedou etického výboru Asociace pro kapitálové trhy. Věnuje se též lektorské a publikační činnosti a je aktivní v akademické sféře.

 

Zdeněk absolvoval postgraduální studium na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde získal rovněž magisterský titul, dále vystudoval finance na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Hovoří plynně česky, anglicky, částečně německy a rusky.


27.11.2019Listopad
2019

BBH PRÁVNÍM PORADCEM TVŮRCŮ SVĚTOZNÁMÉ HRY BEAT SABER PŘI PRODEJI JEJICH SPOLEČNOSTI FACEBOOKU

BBH zastupovala vlastníky společnosti Beat Games s.r.o. a tvůrce jedné z nejpopulárnějších her pro virtuální realitu Beat Saber při prodeji jejich firmy společnosti Facebook Technologies, LLC, dceřiné společnosti Facebook Inc. Transakce umožnila tvůrcům připojit se k hernímu studiu Oculus a zahájit tak úzkou spolupráci s týmem Facebooku. Vzhledem k napjatému harmonogramu a velkému objemu této transakce patří letos k jednomu z nejvýznamnějších IT obchodů na českém a CEE trhu.

Více

Partner BBH Tomáš Sedláček okomentoval tuto transakci slovy: „Tato transakce je jedinečná v oblasti IT a výrazně se odlišuje od ostatních na trhu. Jsme opravdu poctěni, že jsme mohli být právními poradci skupině talentovaných inovátorů při tomto důležitém prodeji jejich společnosti americkému gigantu a přejeme jim úspěšnou spolupráci s týmem Facebooku.“

 

Při tomto mimořádném úspěchu byl tým BBH veden partnerem Tomášem Sedláčkem, za asistence advokátky Kristýny Domokošové, junior právníka Martina Procházky a dalších právníků BBH.

 

Externí odkazy:

https://www.forbes.cz/velky-uspech-tri-kluku-z-prahy-facebook-kupuje-ceskou-vr-hru-beat-saber/

https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/technologie/beat-saber-beat-games-oculus-facebook-praha-2019-video_1911270754_ako

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hry-a-herni-systemy/clanek/cesi-ve-svete-zaujali-facebook-koupil-tvurce-hitu-beat-saber-40305004

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/o-ceska-herni-studia-je-ve-svete-zajem-beat-games-koupil-fac/r~408fe6aa10ed11ea84260cc47ab5f122/

https://tech.ihned.cz/c1-66355970-cesky-fenomen-beat-saber-dobyl-playstation-4-proti-pc-verzi-ma-vice-hudby-i-specialni-ukoly

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4281326/facebook-koupil-ceske-herni-studio-beat-games.html


13.9.2019Září
2019

POZVÁNKA NA SNÍDAŇOVÝ SEMINÁŘ NA TÉMA DIGITÁLNÍ AKTIVA A FINANČNÍ SLUŽBY

Seminář se bude konat v úterý 22. října 2019 v prostorách advokátní kanceláře BBH na adrese Klimentská 10, 110 00 Praha 1 od 8.45 do 10.00 hod. 

Tématem semináře budou Digitální aktiva, ICO&ITO, digitální finanční služby, regulace a souvisejí otázky.

Více

Seminář povedou Tomáš Sedláček, partner, Zdeněk Husták, Head of Regulation & Compliance a Adam Nečas, senior advokát.

Z organizačních důvodů prosíme o potvrzení předběžného zájmu o účast na semináři e-mailem na adresu KKusa@bbh.cz do 18. října 2019. Prosíme o včasné přihlášení, neboť kapacita semináře je omezena.