Aktuality

15.11.2021Listopad
2021

BBH se jako člen mezinárodní sítě advokátních kanceláří „StrongerTogether“ účastnilo každoročního „CEE Finance and Capital Markets Workshops” pořádaných Freshfields Bruckhaus Deringer

Bylo nám potěšením se spolu s našimi partnery z mezinárodní sítě kanceláří „StrongerTogether“ opět účastnit workshopů organizovaných mezinárodní kanceláří Freshfields Bruckhaus Deringer LLP, které byly tento rok zaměřené na udržitelnou transformaci v CEE regionu (Sustainable Transformation in CEE).

Více

Mezi přednášejícími byl také BBH partner, Tomáš Sedláček, který mluvil o iniciativách v oblasti udržitelnosti na českém FinTechovém trhu, a dále BBH partner, Miroslav Fašung, jehož prezentace byla zaměřená na ESG (Envorinmental, Social and Governance) podmínky na slovenském trhu.

 

Letošní příspěvky na téma udržitelnost na českém FinTechovém trhu a vývoji ESG podmínek na Slovensku můžete najít v CEE Finance and Capital Market Brochure zde.

 


18.6.2021Červen
2021

BBH uvedeno mezi doporučovanými právními poradci pro emitenty

Ministerstvo financí spustilo nový informační web pro firmy, které se zajímají o možnost financovat své podnikání emisemi cenných papírů. 

Více

Ministerstvo financí spustilo nový informační web pro firmy, které se zajímají o možnost financovat své podnikání emisemi cenných papírů. 

 

Mezi doporučované právní poradce pro přípravu a realizaci nových emisí akcií a dluhopisů je zařazena také naše advokátní kancelář BBH.

 

Máme dlouhodobou poradenskou praxi v oblasti financování, pomáháme firmám při přípravě nových emisí, prospektu a schválení u ČNB, při přijetí na trh v rámci IPO či realizaci veřejné nabídky.

 

Pro bližší informace k tématu IPO, prospektu a novým emisím se neváhejte obrátit na vedoucí členy našeho týmu pro kapitálové trhy Tomáše Sedláčka (tsedlacek@bbh.cz, +420 234 091 355), Zdeňka Hustáka (zhustak@bbh.cz, +420 234 091 355), Tomáše Johannu (tjohanna@bbh.cz, +420 234 091 355) či Adama Nečase (anecas@bbh.cz, +420 234 091 355).


23.4.2021Duben
2021

BBH oceněna v LEGAL 500

BBH s potěšením oznamuje, že tento rok byla opět v mezinárodním žebříčku Legal 500 zařazena mezi špičkové kanceláře na českém trhu. Největším úspěchem je status Top Tier v oblasti Soudních sporů a arbitráží, avšak oceněny byly i další oblasti naší praxe. 

Více

Více informací a celé hodnocení naleznete ZDE.

 

 

    


23.3.2021Březen
2021

BBH OPĚT DOSÁHLA NEJVYŠŠÍCH OCENĚNÍ V HODNOCENÍ CHAMBERS AND PARTNERS EUROPE

BBH již řadu let drží nejvyšší status hodnocení - Band 1 - v oblasti Řešení sporů a jinak tomu není ani letos. Významné ocenění pak dosáhly i veškeré další klíčové oblasti naší praxe: Insolvence a Restrukturalizace (Band 2), Bankovnictví & Finance (Band 3), Kapitálové trhy (Band 3) a Fúze a Akvizice (Band 3).

Více

Společník František Honsa i tento rok obhájil pozice Eminent Practitioner v oblasti Řešení sporů, a rovněž v kategorii Nejžádanějších rozhodců (Most in Demand Arbitrator). Zůstává tak i nadále jediným právníkem na českém trhu, který je nositelem tohoto nejprestižnějšího hodnocení ve dvou kategoriích hodnocení zároveň.

 

Kromě toho pak individuálně uspěli ještě další právníci BBH, a to jmenovitě Vladimír Uhde v kategorii Řešení sporů (Band 2) a Řešení sporů - arbitráže (Band 3), Robert Klenka, který uspěl v kategorii Insolvence a Restrukturalizace (Band 2) a Řešení sporů (Band 4), Petr Přecechtěl, který uspěl v kategorii Fúzí a akvizicí (Band 3) a Tomáš Sedláček, který uspěl v kategorii Bankovnictví & Financí (Band 3) a Kapitálových trhů (Band 3).

 

Kompletní hodnocení BBH v žebříčku Chambers naleznete zde:

https://chambers.com/law-firm/bbh-advokatni-kancelar-sro-europe-7:1427

 


23.3.2021Březen
2021

BBH na seznamu právních poradců pražské burzy

Burza cenných papírů Praha zařadila advokátní kancelář BBH mezi doporučované právní poradce pro nové akciové emise.

Poradenství je poskytováno emitentům v rámci IPO na trhu START, zahrnuje due diligence a související právní služby.

Více

BBH dlouhodobě pomáhá firmám při přípravě nových emisí, prospektu a schválení u ČNB, při přijetí na trh v rámci IPO či realizaci veřejné nabídky.

Poskytuje rovněž další služby pro emitenty včetně zajištění compliance a další odborné podpory.

 

BBH patří mezi přední advokátní kanceláře v oblasti kapitálového trhu v České republice.

Díky jedinečné expertize v oblasti emisí a regulace poskytovala právní poradenství při vytvoření IPO Fondu pro podporu IPO českých firem ze strany ČMZRB a MPO [https://www.cmzrb.cz/skupina-cmzrb-zacina-nakupovat-akcie-malych-a-strednich-firem/].

 

Bližší informace k tématu IPO na BCPP, prospektu a novým emisím najdete zde [https://bbh.cz/cz/publikace], případně nás můžete kontaktovat emailem na legal@bbh, telefonicky na +420 234 091 355.

 

BBH tým

Zdeněk Husták, Partner

email: zhustak@bbh.cz, tel.: +420 234 091 355

 

Tomáš Sedláček, Partner

email: tsedlacek@bbh.cz, tel.: +420 234 091 355

 

Adam Nečas, Senior advokát

email: anecas@bbh.cz, tel: +420 091 355

 

Tomáš Johanna, Senior advokát

email: tjohanna@bbh.cz, tel.: +420 234 091 355

 

Martin Šupák, Junior právník

email: msupak@bbh.cz, tel.: +420 234 091 355


25.2.2021Únor
2021

František Honsa poskytl rozhovor pro Forbes

František Honsa, zakládající partner BBH a vedoucí partner pro oblast soudních sporů, poskytl rozhovor časopisu Forbes. František popisuje komplikovanost velkých litigací vedených se státy či nadnárodními korporacemi, jako například značně medializované kauzy Dieselgate.

Více

„V Evropské unii je zakázaná diskriminace na národním principu, takže není možné vypořádat se v Německu a na české spotřebitele nehledět. Doufám, že toto vezmou v potaz čeští soudci. Nemůže přece docházet k tomu, že v Česku jsou spotřebitelé druhé kategorie. Nemůže docházet k tomu, že někde nelze podvádět a jinde ano.“

 

https://forbes.cz/stat-musi-podnikatelum-uhradit-vsechny-skody-rika-pravnik-a-chysta-zalobu/


26.1.2021Leden
2021

Nové možnosti pro IPO v Čechách

Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. dnes představila IPO Fond jako zcela nový typ podpořeného financování, který má usnadnit vstup na burzu malým a středním podnikům a získání dalšího kapitálu.

Více

Správcem IPO Fondu je ČMZRB investiční, a.s., na jejichž webových stránkách je uveřejněna výzva pro zájemce o získání financování z IPO Fondu.

Skupina ČMZRB začíná nakupovat akcie malých a středních firem

 

BBH poskytovala komplexní právní poradenství skupině Českomoravská záruční a rozvojové banky při přípravě IPO Fondu, přípravě fondové dokumentace a dojednání smlouvy o spolupráci s Burzou cenných papírů Praha při podpoře nových emitentů na trhu START.

ČMZRB navázala spolupráci s Pražskou burzou - kapitálově podpoří malé a střední firmy

 

Za BBH projekt realizoval tým pod vedením Zdeňka Hustáka, partnera BBH, pro kapitálový trh, regulaci a compliance.

Při vzniku tohoto unikátního finančního nástroje BBH stavělo na rozsáhlé expertize v otázkách regulace, emisí a dalších služeb na kapitálovém trhu.

 

Tým BBH poskytuje širokou škálu právních služeb a odborného poradenství v oblasti financování, emisí cenných papírů, veřejných nabídek a dalších služeb na kapitálovém trhu.

 

Pro podrobnější informace nás kontaktujte emailem na legal@bbh, telefonicky na +420 234 091 355.

 

BBH tým

Zdeněk Husták, Partner

email: zhustak@bbh.cz, tel.: +420 234 091 355

 

Tomáš Johanna, Senior advokát

email: tjohanna@bbh.cz, tel.: +420 234 091 355

 

Adam Nečas, Senior advokát

email: anecas@bbh.cz, tel: +420 091 355

 

Tomáš Sedláček, Partner

email: tsedlacek@bbh.cz, tel.: +420 234 091 355

 

Martin Šupák, Junior právník

email: msupak@bbh.cz, tel.: +420 234 091 355

 


7.12.2020Prosinec
2020

Adam Nečas a Zdeněk Husták jsou nově zapsáni v seznamu likvidátorů a nucených správců

Adam Nečas, senior advokát BBH a Zdeněk Husták, partner BBH, jsou nově zapsáni v seznamu likvidátorů a nucených správců vedeném ČNB podle zákona o investičních společnostech a investičních fondech.

Více

Adam, Zdeněk a současně i Tomáš Sedláček, partner BBH, jsou také zapsáni v seznamu likvidátorů a nucených správců vedeného ČNB pro obchodníky s cennými papíry, organizátory regulovaného trhu, provozovatele vypořádacího systému nebo centrálního depozitáře.

BBH tak spojila unikátní znalosti a zkušenosti svého insolvenčního týmu a týmu finanční regulace a nabízí služby týkající se likvidace a případně nucené správy finančních institucí včetně obchodníků s cennými papíry, investičních společností, fondů kolektivního investování nebo hlavních administrátorů.


2.12.2020Prosinec
2020

BBH byla oceněna jako "Vysoce Doporučovaná" v mezinárodním žebříčku The Lawyer European Awards 2020

S velkou radostí oznamujeme, že mezi silnou konkurencí bylo BBH uděleno zvláštní ocenění "Highly Commended" v kategorii Právnická firma roku pro střední Evropu, čímž BBH předstihla řadu českých i zahraničních advokátních kanceláří. 

Více

Velice si vážíme tohoto úspěchu, zejména od poroty složené z nezávislých expertů z vysoce respektovaných institucí a kanceláří. Jsme velmi rádi, že BBH potvrzuje svoje dominantní postavení mezi elitou advokátních kanceláří v Evropě a navazuje tím na získání samotné ceny za nejlepší firmu v roce 2015.

 

„Děkujeme především našim klientům za důvěru v naše služby a celému našemu týmu specializovaných právníků a dalších spolupracovníků.,” říká managing partner Petr Mlejnek k významnému úspěchu BBH.

 

https://www.thelawyer.com/event/european-awards/2020-winners/ 


23.11.2020Listopad
2020

BBH ZAŘAZENA V THE LAWYER DO UŽŠÍHO VÝBĚRU PRÁVNICKÉ FIRMY ROKU 2020

Je nám ctí oznámit, že BBH, advokátní kancelář, s.r.o. byla ze strany prestižní ratingové agentury The Lawyer nominována do užšího výběru, mezi nejlepší advokátní kanceláře v kategorii Law firm of the year: Central Europe.

Více

Konečné vyhlášení vítěze se pak bude konat 1. prosince 2020.

https://www.thelawyer.com/revealed-the-lawyer-european-awards-shortlist/